Stad leuven_1

Elke maand stellen we een van onze partners aan jullie voor. Deze maand is het de beurt aan stad Leuven, meer specifiek de dienst Onderwijs van de stad. De stad is een voortrekker in STE(A)M en is er dan ook al van in het prille Edison-begin bij. Wil je meer weten over wat hun rol juist is en hoe onze samenwerking ook door de Stad Leuven gegroeid is? Lees dan snel het interview hieronder!

Kan je je organisatie kort voorstellen? Wat doen jullie precies?

Bij Stad Leuven werken meer dan 1000 gemotiveerde, dynamische medewerkers. Zij zorgen er samen voor dat elke Leuvenaar (we zijn al even met meer dan 100 000 inwoners) zich goed voelt en hier graag woont. Op de afdeling onderwijs zijn we met 10 collega’s en werken we flankerend voor alle Leuvense scholen. We zijn met zeer verschillende thema’s en projecten bezig. Van inschrijvingen in alle Leuvense scholen over duurzame projecten en gezonde brooddozen via SCHOOL 2030, het mentale welzijn van onze leerlingen, ons buddyproject tot authentieke leerplekken en zelfs stadssafari’s voor leerlingen. En nog zoveel meer. Dit doen we samen met onze schepen Lalynn Wadera en de vele geweldige collega’s van andere diensten en experten in onze stad. It takes a village to raise a child!

Door onze leerlingen al van in de basisschool te betrekken bij deze projecten, investeren we in de toekomst van deze bruisende stad. Het zijn deze leerlingen die oplossingen zullen moeten bedenken voor tal van uitdagingen in onze samenleving. We bereiden hen voor op jobs die vandaag nog niet bestaan met technologie die vandaag nog niet bestaat. Hierbij zal STE(A)M een cruciale rol spelen. We twijfelden dan ook geen seconde om een paar jaar geleden, samen met UCLL TWA, Brightlab en KU Leuven, onze schouders onder het Edison-partnerschap te zetten!

Stad leuven

Wat is volgens jou het belang van Edison?

Door samen te werken en de synergie op te zoeken (1+1=3!) kunnen we sneller schakelen en kwaliteitsvollere activiteiten aanbieden. Elke gebruiker in de brede regio kan op deze manier gemakkelijk aanbod vinden dicht bij huis. Workshops met de klas of een leuk kampje tijdens de vakantie? Eén adres! Leerkrachten kunnen zo ook de expertise van externe partners mee inschakelen en beroep doen op de nieuwste materialen en toepassingen. Zo hoeft niet elke leerkracht STE(A)M-expert te zijn en hoeft niet elke school te investeren in soms duur materiaal. 

Hoe ervaar je de samenwerking met of binnen Edison? Wat is de rol van jouw organisatie binnen Edison?

Nu de werking op volle toeren draait supporteren we meer van aan de zijlijn. We zitten in de stuurgroep en bekijken het grotere verhaal wat meer vanop afstand. We hebben een samenwerkingsovereenkomst met UCLL TWA waardoor onze Leuvense scholen korting krijgen wanneer ze deelnemen aan STE(A)M-workshops. Zo verlagen we de drempel om aan de slag te gaan met STE(A)M! Wanneer nodig zetten we graag onze contacten met het Leuvens onderwijs in alsook ons breder netwerk en ondersteunen we waar we kunnen op events.

stad leuven maakleerplek

Heb je als organisatie bepaalde toekomstdromen op vlak van STE(A)M?

Wij dromen van een wereld waarin elke leerling de beste versie van zichzelf kan worden om zo onze gekke wereld mee vorm te geven. Idealiter kan ELKE Leuvense leerling op school (want hier zitten al onze doelgroepen) proeven van STE(A)M. Wie weet geraken ze geïnspireerd en kiezen ze zelfs voor een STE(A)M-richting wanneer ze verder studeren. Zo leveren we uiteindelijk de beste werknemers af aan de arbeidsmarkt van morgen! Yes, together we can!  

Share this